scorecardresearch

CİNAYET ZANLISI JANDARMANIN SIKI TAKİBİNDEN SADECE 12 GÜN KAÇABİLDİ

2.529 izlenme
Kategori Yaşam
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Cinayet Zanlısı Jandarmanın Takibinden Sadece 12 Gün Kaçabildi
FOTOĞRAFLI VE GÖRÜNTÜLÜ
NURBAY USTA
ARTVİN
Çalışmak için gittiği köyde pompalı tüfekle öldürülen kişinin katil zanlısı Jandarmanın sıkı takibi sonucu yakalandı.
Artvin’in Şavşat ilçesinde 12 Nisan 2016 tarihinde tartıştığı Aygün Avcı (53) isimli kişiyi pompalı tüfekle vurularak öldü şahıs Şavşat Jandarma Komutanlığı ekiplerinin sıkı takibi sonucu yakalandı.
Olay gününden sonra izini kaybettiren zanlı Ömer A. Şavşat İlçe Jandarma ve Merkez Karakol Komutanlığı ekiplerinin olay gününden sonra her gün ısrarla sıkı bir şekilde arazi arama ve tarama sonucu bugün saklanmış olduğu çalılık alan içerisinde yakalandı.
Şavşat’a bağlı Küplüce köyünde meydana gelen olay sonrası köyde arazi arama tarama faaliyetlerini sürdüren jandarma, köyün dağınık ve geniş arazi yayılması olması ayrıca köyde çok sayıda boş ev bulunmasına rağmen jandarmanın yoğun çalışması sonucu bugün yakalandı.
Gözaltına alınan şahıs yapılan sağlık kontrollerinden sonra ifadesi alınmak ve mahkemeye çıkarılmak üzere İlçe jandarma Komutanlığına götürüldü
Olay, Artvin’in Şavşat ilçesindeki Küplüce Köyü’nde meydana geldi. İlçenin Çukur Köyü’nde yaşayan Aygün Avcı (53), ’pat pat’ diye adlandırılan tarla sürme makinesi ile Küplüce Köyü’ne gitti. Burada vatandaşların tarlaları süren Avcı, dün henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı Ömer A. isimli şahıs ile tartışmaya başladı. Köylülerin araya girmesiyle şahıslar arasındaki tartışma kavgaya dönüşmezken, Ömer A. elindeki pompalı tüfekle tekrar Avcı’nın çalıştığı tarlaya geldi. Avcı’yı arkasından pompalı tüfekle vurarak öldüren Ömer A. ormanlık alana kaçarak izini kaybettirmişti.


Etiketler